آموزش ردیف آوازی محمود کریمی – افشاری

آموزش ردیف آوازی محمود کریمی – افشاری

آموزش آواز محمود کریمی و آموزش ردیف آواز استاد کریمی ، منتشر شده در سال ۱۳۴۴ تا ۱۳۴۵ یکی از برترین و معروف ترین مراجع آموزشی می باشد که توسط اساتید برجسته و اموزش گاه های معتبر موسیقی معرفی می گردد.

آموزش ردیف آوازی استاد محمود کریمی - دستگاه نوا

استاد فرامرز پایور سه ویژگی زیر را از خصوصیات سبک استاد کریمی ذکر می‌کند: ۱) اشعار به اصطلاح تکه‌پاره و جداجدا از یکدیگر نباشند. ۲) مفهوم اشعار در بیان کاملا واضح باشد. ۳) بخصوص از کلماتی از قبیل امان، جانم، حبیب که اغلب تحت‌اللفظ خوانندگان است، جدا احتراز شود. استاد علی تجویدی نیز در توصیف کریمی می‌نویسد: آوای کریمی مملو از مهربانی و بیگناهی بود، هنر کریمی متاثر از افکار و اندیشه‌ها و خلق و خوی باطنیش بود. او هنر را برای هنر طالب بود، آنچه می‌دانست به شاگردان می‌آموخت.

یک مجموعه بی نظیر و کامل به صورت صوتی و با فرمت MP3 می باشد و دارای کیفیت صدای عالی که متفاوت ترین ویژگی نسبت به مجموعه های مشابه دیگر سایت ها می باشد.

آواز افشاری، منسوب به ایل افشار از طوایف ترک ایرانی و از متعلقات چهارگانهٔ دستگاه شور (به همراه ابوعطا، دشتی و بیات ترک) است. افشاری آوازیست محزون و غم انگیز و دارای حالتی بسیار خوش و دلپسند میباشد.

گام افشاری به سه‌گاه نزدیکتر از شور است. در افشاری درجهٔ چهارم دستگاه شور نت شاهد و درجهٔ دوم آن نت ایست و درجهٔ پنجم نت متغیر محسوب می‌گردد

نام : آموزش دستگاه افشاری

حجم : ۴٫۵ مگابایت

استاد : محمود کریمی

RIAL 5,000 – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *