آموزش آواز شجریان - ردیف آوازی - دشتی

آموزش آواز شجریان آموزش ردیف آوازی چهارگاه

آموزش آواز شجریان آموزش ردیف آوازی چهارگاه

آموزش آواز استاد شجریان برای علاقمندان و دوستداران آواز خوانی از طرف هیچ موسسه به صورت رسمی منتشر نشده است ولی این استاد بزرگوار در کلاس های خصوصی خود اجازه صدابرداری م یداده اند و این آموزش از طریق شاگردان ایشان دراختیار سایت آموزش موسیقی سنتی و اکترونیک قرار گرفته است دانلود آموزش آواز شجریان  در اینجا با پرداخت مبلغ ناچیزی انجام میگیرد که این مبغ صرف امور هزینه های جاری سایت می شود.

آموزش آواز شجریان آموزش ردیف آوازی چهارگاه
آموزش آواز شجریان آموزش ردیف آوازی چهارگاه

این دستگاه، از نظر علم موسیقی یکی از مهم‌ترین و زیباترین مقامات ایرانی است. گام آن مانند شور و همایون، پایین رونده و مثل گام ماهور و اصفهان بالارونده می‌باشد، چرا که در دو حالت محسوس است. یعنی می‌توان گفت که این گام، مخلوطی از گام سه‌گاه و همایون است و اگر نت دوم و ششم گام ماهور را ربع پرده کم کنیم، تبدیل به چهارگاه می‌شود.گام های دستگاه های موسیقی ایرانی بسیار زیبا و ظریف هستند.

در گام چهارگاه همیشه دو علامت نیم پرده برشو و دو علامت ربعی فرو شو با هم وارد شده‌اند و فواصل درجات این گام نسبت به تونیک عبارت‌اند از: دو نیم بزرگ، سوم بزرگ، چهارم درست، پنجم درست، ششم نیم بزرگ، هفتم بزرگ و هنگام، که دانگ‌های آن هم با یکدیگر برابرند. نت شاهد (تونیک) این دستگاه نیز در راست کوک «دو» است. حالت آغازین درآمدهای چهارگاه، با نت «لا» بسیار واضح و مشخص است و به این وسیله به راحتی می‌توان آن را از سایر گام‌ها تشخیص داد.

دانلود مجموعه آموزش ردیف آوازی شجریان در چند بخش تهیه و در سایت آموزش موسیقی سنتی و الکترونیک قرار داده شده است در اینجا آموزش ردیف دشتی را می توانید دانلود کنید.

توجه داشته باشید جهت دانلود بهتر و هم چنین ارسال یک لینک کمکی به ایمیل شما ترجیحا یک ایمیل معتبر در مشخصات خریدار وارد کنید و در صورت داشتن هر اشکالی در خصوص دانلود با ایمیل bitasell.com@gmail.com در تماس باشید

نام فایل : آموزش ردیف آوازی شجریان – چهار گاه

فرمت فایل : صوتی – MP4

حجم فایل : ۱۹ مگابایت

RIAL 8,000 – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *